Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Oznaczenia wag

02 grudnia 2019

Dokonując zakupu wagi warto zwrócić uwagę na tabliczkę znamionową, na której znajdują się oznaczenia wagi. Dzięki tym oznaczeniom mamy pewność, że zakupiona przez nas waga jest dokładnie tym urządzeniem które, spełnia standardy unijne i pozwala nam pracować w sposób profesjonalny, uczciwy i zgodny z normami etycznymi.

Z oznaczeń wag zawartych na tabliczkach znamionowych odczytać możemy najważniejsze informacje dotyczące danej wagi. Na tabliczce znamionowej znajduje się model wagi, klasa dokładności wagi przedstawioną za pomocą cyfry rzymskiej (np. wagi przeznaczone do obrotu handlowego oznaczone są cyfrą III), parametry wagi czyli maksymalne i minimalne obciążenie, oznaczenia zgodności z normami (Certyfikat Europejski) oraz numer seryjny.

 Na każdej wadze, która jest używana do rozliczeń handlowych powinny znaleźć się dodatkowo oznaczenia wagi bezpośrednio związane z legalizacją.

Oznaczenie wagi literką M czyli znakiem metrologicznym informuje, że waga posiada legalizację, obok oznaczenia M widnieje rok legalizacji  wyrażony dwoma cyframi oraz numer jednostki notyfikowanej.

 Jeżeli waga została poddana wtórnej legalizacji, wówczas pracownik urzędu miar dokonuje ponownego oznaczenia wagi umieszczając w pobliżu tabliczki znamionowej trzy hologramy: z godłem urzędu, rok ponownej legalizacji w postaci cyfr arabskich oraz miesiąc oznaczony za pomocą cyfr rzymskich.     


Oznaczenia na wagach są dla nas niezwykle przydatne, gdyż w każdej chwili możemy upewnić się kiedy należy ponownie poddać legalizacji naszą wagę.
Witryna stworzona na platformie