4 rodzaje wag przydatnych w rolnictwie - część 1

4 rodzaje wag przydatnych w rolnictwie - część 1

Rolnictwo to jeden z działów gospodarki, w którym różnego rodzaju wagi potrzebne są na wielu etapach produkcji. Jakie więc wagi mogą okazać się przydatne w twoim gospodarstwie?

Na początku, zaczynając od mniejszych i tańszych urządzeń korzystny może okazać się zakup wagi do 150kg, np. naszego bestsellerowego modelu DY 618L 150kg 45x60cm. Tego typu waga umożliwia zważenie worków ze zbożem, czy precyzyjne odmierzenie składników paszy lub TMR-u, co jest niezwykle istotne w przypadku żywienia krów mlecznych lub innych zwierząt inwentarskich.

 

Następnym rodzajem wag są wagi inwentarzowe - duże wagi platformowe z funkcją ważenia zwierząt. Rolnicy często miewają wątpliwości co do poprawności pomiarów dokonywanych przez firmy skupujące zwierzęta. Własna waga pomaga więc kontrolować masę sprzedawanych zwierząt lub innych produktów. Co więcej, może się okazać, że taka inwestycja zwróci się po niedługim czasie.

W tym typie wag mamy do wyboru wagi z legalizacją i wagi bez legalizacji. Te bez legalizacji są często tańsze, za to urządzenia legalizowane dają pewność pomiarów i większą wiarygodność.

Po więcej wag odwiedź: https://ewagi.pl/.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl